Sound of Tuning to jedyna impreza motoryzacyjna we wschodniej części Polski o ogólnopolskim zasięgu. Jak sama nazwa wskazuje wiodącą tematyką targów jest dźwięk - ten pochodzący z samochodowych zabudów audio oraz tuning, czyli prezentacje firm specjalizujących się w tuningu aut, posiadających w swojej ofercie akcesoria tuningowe.

Obecność wiodących producentów i dystrybutorów z branży car audio, tuningu, kosmetyków samochodowych i multimediów zagwarantuje publiczności zapoznanie się z najnowszymi technologiami, dokonaniami oraz ofertą produktową dostępną na rynku.

Będzie można również poznać ofertę koncernów samochodowych. Co za tym idzie zobaczyć z bliska, a nawet zasiąść w fotelu kierowcy premierowych egzemplarzy.

Głównymi elementami ekspozycji 2. edycji Sound of Tuning będzie prezentacja democarów i sprzętu car audio, akcesoriów tuningowych, wystawa kompleksowo przerobionych aut właścicieli prywatnych. Podobnie jak w roku ubiegłym targom będzie towarzyszyć I eliminacja Mistrzostw Polski w Car Audio organizowana przez PASCA.

Premierowa edycja Sound of Tuning okazała się ogromnym sukcesem zarówno dla organizatorów jak i wystawców. W 2007 roku na powierzchni wystawienniczej 3200 m2 zgromadziliśmy 30 firm z całego kraju. Zwiedzający (ok. 7000) mogli podziwiać przeróbki aut, akustyczne modyfikacje oraz zaopatrzyć się w akcesoria tuningowe. Fani mocnych dźwięków mieli okazję zobaczyć z bliska ok. 25 aut prywatnych właścicieli startujących podczas 1 eliminacji Mistrzostw Polski w Car Audio.

Impreza odbędzie się w Hali Międzynarodowych Targów Lubelskich, ul, Dworcowa 11.