Rajdowa legenda Hiszpan Carlos Sainz powraca na trasę Rally Dakaru. Wraz z niemieckim pilotem Timo Gottschalkiem reprezentować będą Red Bull SMG Rally Team. Drugą załogą zespołu zostali Francuzi Ronan Chabot i Gilles Pillot, dla których będzie to już dwunasty start w tym słynnym, terenowym maratonie. W poprzedniej edycji imprezy Chabot uzyskał najlepszy wynik - zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

51-letni Sainz wygrał Dakar w 2010 roku, a w kolejnej edycji zajął trzecie miejsce. Podczas poprzednich startów wygrał 25 etapowów. Jego pilotem jest doświadczony Timo Gottschalk, prawdziwy ekspert od znajdywania najszybszej trasy wśród piasków pustyni. Carlos tym razem weźmie udział w rajdzie za kierownicą nowego buggy, które zostało przygotowane przez ekipę pod kierownictwem szefa zespołu Red Bull SMG Rally Team, Philippe'a Gache'a.

Sainz w nowym buggy na Dakar 2014 Foto: Auto Świat
Sainz w nowym buggy na Dakar 2014

"Mam bardzo pozytywne odczucia dotyczące buggy, którym wybieramy się na Dakar - powiedział Carlos Sainz. - Naszą ambicją jest dotarcie do mety. Czy będziemyszybcy, czy może wolni, okaże się na trasie, jednak nie chcemy się na niej zatrzymywać z powodu defektów. W ostatnich tygodniach prowadziliśmy długie testy samochodu w celu zidentyfikowania ewentualnych problemów i wyeliminowania ich przed rajdem."