Kompaktowe modele od wielu lat zajmują czołowe miejsca w rankingach najpopularniejszych aut używanych. Jeżeli nawet ostatnio zdetronizowały je samochody klasy średniej (w Polsce prym wiedzie Audi A4), to i tak wciąż są one bardzo chętnie kupowane, a jak wiadomo – popyt pobudza podaż.

Sprawdźcie, zanim kupicie

Duży wybór prezentowanych przez nas modeli działa na waszą korzyść, bo zwiększa szansę na znalezienie czegoś interesującego, ale do zakupów podchodźcie z dużą dozą nieufności i sprawdzajcie jak najwięcej elementów i faktów z historii danego egzemplarza. Części do tych modeli są tanie, ale po co dopłacać?

Na rynku nie brakuje np. samochodów pochodzących z prywatnego importu, użytkowanych przez swoich właścicieli przez kilka lat w Polsce, z dokumentacją serwisową. To niezła opcja, podobnie jak auta kupione w polskich dilerstwach. W przypadku tych ostatnich musicie się jednak liczyć z tym, że mogą mieć one nieco gorsze wyposażenie. Część popularnych aut kompaktowych mogła być użytkowana przez floty, co może oznaczać spore przebiegi, ale nie skreślajcie od razu takich egzemplarzy. Najgorsze są samochody importowane przez nieuczciwych handlarzy!

Naszym zdaniem: jest w czym wybierać

Popularność ma zalety – przede wszystkim na rynku nie brakuje prezentowanych przez nas kompaktów, co zwiększa szansę na znalezienie pojazdu w dobrym stanie. Poza tym cechują się nieskomplikowaną budową oraz niskimi cenami części zamiennych i bez trudu da się je kupić. Nasi bohaterowie to także niemal kompletna oferta wersji nadwoziowych – od hatchbacków, przez sedany oraz kombi, aż nawet do cabrio.