To był wyścig Vettela (Red Bull Racing). Niemiec startował z pierwszego pola startowego i nie tylko wybronił się na starcie, ale do ostatnich metrów kontrolował wyścig. Miał co prawda drobne wpadki, jak otarcie się o bandę, a także na 55. okrążeniu popełnił błąd na jednym z zakrętów. To jednak nie przeszkodziło mu na dotarcie do mety z bezpieczną przewagą nad drugim w klasyfikacji Fernando Alonso (Ferrari).

Hiszpan startował z szóstego pola, ale na 7 okrążeń przed metą był już drugi, co stało się po wyprzedzeniu Lewisa Hamiltona (Mercedes). Brytyjczyk próbował jeszcze odzyskać pozycję wicelidera, ale Alonso bronił się doskonale.

Za bohatera wyścigu można uznać Paula di Restę (Force India), który startował z 17. pola, a na mecie zameldował się na 7. pozycji i zdobył cenne punkty dla swojego zespołu. O jego sukcesie zadecydowała niemalże doskonała taktyka zespołu i oszczędzanie opon, gdyż na ich wymianę zjechał dopiero po pokonaniu 57 okrążeń.

13. Romain Grosjean Lotus +1 okr.
14. Valtteri Bottas Williams-Renault +1 okr.
15. Daniel Ricciardo STR +2 okr.
16. Pastor Maldonado Williams-Renault +2 okr.
17. Jules Bianchi Marussia + 2 okr.
18. Charles Pic Caterham + 3 okr.
19. Max Chilton Marussia + 3 okr.
20. Esteban Gutierrez Sauber kolizja
NK Nico Hulkenberg Sauber +25 okr.
NK Giedo van der Garde Caterham kolizja

Zwycięstwo Sebastiana Vettela w Grand Prix Kanady 2013 było 51 podium w karierze. Niemiec ma na koncie 1186 punktów, które zdobył w 108 wyścigach. Wygrał 29 Grand Prix, a 39 razy startował z pierwszego pola startowego.