Jak podaje Komenda Miejska Policji w Radomiu, w ostatni poniedziałek (22 maja) ok. godz. 15.40 w miejscowości Wawrzyszów doszło na drodze do niebezpiecznego incydentu. Wszystko uchwycił policyjny wideorejestrator, dzięki czemu szybko udało się zidentyfikować nieodpowiedzialnego kierowcę. 21-letnia kobieta kierująca Seatem wyprzedzała ambulans na oznakowym przejściu dla pieszych.

Moment wyprzedzania widać od 21 sekundy:

21-latka wyprzedzała karetkę na przejściu dla pieszych. Została ukarana

Na szczęście w rejonie przejścia nikogo wówczas nie było. Jak zaznaczają policjanci, tylko dzięki temu udało się uniknąć tragedii.

— tłumaczy sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Kobieta została ukarana mandatem karnym o wysokości 1500 zł oraz 15 punktami karnymi. Przypominamy, że z dniem 17 września 2022 r. w życie weszły nowe przepisy ruchu drogowego. Największą liczbą punktów karnych (czyli 15), tak jak w przypadku 21-latki, otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia. Jednym z nich jest właśnie m.in. za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim. Przy czym pierwsze takie wykroczenie zagrożone jest karą 1500 zł, a recydywa: 3000 zł.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl