Jeden z czytelników lublin112.pl przesłał do redakcji zdjęcia przejścia dla pieszych znajdującego się na nowo wybudowanym odcinku ul. Wapowskiego w Lublinie. "Zebra" prowadzi na wysoki na krawężnik i trawnik, a nie na chodnik. "Nie wiem, może to obecny standard w projektowaniu, ale nietrudno odnieść wrażenie, że Bareja jest wiecznie żywy" przekazał zaniepokojony czytelnik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"Chodniki po obu stronach jezdni, biegnące w kierunku ul. Nałkowskich kończą się i nie posiadają ciągłości z istniejącymi już chodnikami na ul Wapowskiego" pisze dalej czytelnik, który zwraca jednocześnie uwagę, że piesi nie mają wyboru, jak tylko iść przez pas zieleni lub ulicą.

Poruszanie się w tym miejscu osobom z niepełnosprawnościami lub z dzieckiem w wózku może być niemożliwe, a przede wszystkim niebezpieczne. Czytelnik zaznacza, że takie projekty realizuje się z myślą o poprawie komfortu życia mieszkańców, a nie pogarszaniu go.

Urząd Miasta Lublina zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby wykonać prace polegające na obniżeniu chodnika i wykonaniu dojść pozwalających na połączenie chodników. "Budowa (...) jest w trakcie realizacji i do momentu odbiorów jest inwestycją niezakończoną. To oznacza, że na tym etapie możliwe są jeszcze korekty i modyfikacje. Niezgodność zgłosiliśmy już do wykonawcy, który zrealizuje konieczne prace" zapewniła w rozmowie z lublin112.pl Monika Głazik, przedstawicielka biura prasowego Kancelarii Prezydenta Miasta Lublina.

(dk)