W maju rolnik z Korczyny Andrzej Urbanek udostępnił w sieci nagranie, na którym widać crossowców, którzy jeżdżą po jego obsianym polu. Z pomocą internautów, mediów i policji w trzy dni znalazł wandali, którzy teraz zostaną ukarani.

Zobacz także: Słona kara za jazdę hulajnogą elektryczną. Mandat zapamięta na długo

"Młodzi, jeździjcie na motocyklach jak najdłużej, ale..."

Crossowcy postanowili pojeździć po polu rolnika 20 maja. Na nagraniu widać, że jechali ze sporą prędkością. Kiedy rolnik próbował ich zatrzymać, odpowiedzieli, pokazując mu środkowy palec.

Sprawcami okazali się młodzi mieszkańcy gminy Korczyna. Rolnik postanowił dać wandalom lekcję — za to, że zniszczyli mu pole, przez tydzień będą pracowali w jego sadzie.

– Porozmawialiśmy. Młodzi dostali pokutę, mają mi przyjść na siedem dni do sadu pomóc w pracy. Po tych siedmiu dniach pójdę na policję i wycofam zeznania. Nie jestem osobą mściwą. Uważam, że lekcję już dostali, znienawidziła ich cała Polska, a nie tędy droga, moi drodzy – powiedział Andrzej Urbanek na nagraniu udostępnionym w sieci.

Zobacz także: Smutny koniec Poloneza... Taki jest finał "zabaw" na zlotach [Nagranie]

Prosił, by młodzież zastanowiła się nad tym, co robi. – Ja wszystko rozumiem. Młodzi, jeździjcie na motocyklach jak najdłużej, ale nie po terenach prywatnych! Nie po naszych obsianych polach! A jeśli nie macie gdzie jeździć, bo nie ma torów crossowych, to je sobie stwórzcie. Jesteście młodzi, ambitni, zaapeluje do włodarzy o wsparcie, zróbcie coś, ale nie niszczcie naszej ciężkiej pracy – zaapelował rolnik.

Źródło: TikTok

(DSZ)