Jak informuje Onet, Rafał Wolski w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 r. został zatrzymany przez policję. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Kierujący Mercedesem piłkarz nie zastosował się do znaku nakazującego jazdę z prawej strony znaku (znak C9) - najechał na torowisko tramwajowe. Zdecydowano przeprowadzić badanie na zawartość alkoholu. Policjanci u Rafała Wolskiego wykazali 1,7 promila.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W związku z przestępstwem drogowym wszczęto dochodzenie. Wolskiemu postawiono zarzuty oraz postawiono go w stan oskarżenia. W sprawie zapadły dwa wyroki. Sąd Rejonowy Kraków - Śródmieści 8 lutego 2022 r. ukarał Rafała Wolskiego odebraniem prawa jazdy na trzy lata oraz grzywną w wysokości 7500 zł. Nakazał mu także wpłacenie 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Sąd Okręgowy w Krakowie, po rozpatrzeniu odwołania prokuratury, która uznała karę za zbyt niską, utrzymał wyrok w mocy.

Jak informuje Onet, na tym nie koniec. Ukaranie piłkarza zapowiedziała także Wisła Płock. Michał Łada, rzecznik klubu, w wypowiedzi dla portalu oświadczył, że Rafał Wolski zostanie ukarany "minimum dotkliwą" karą finansową.

- Takie zachowanie nie miało prawa się zdarzyć. Oczywiście nie wyobrażamy sobie, by w przypadku jakiegokolwiek gracza Wisły coś takiego wydarzyło się w przyszłości — dodał.

Aktualizacja

Wisła Płock wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

Na stronie internetowej Wisły znalazły się również przeprosiny Rafała Wolskiego: