Bazą rajdu jest miasto Bemidji.

Lista zgłoszeń, na której widnieją wszyscy czołowi kierowcy Rally America liczy 33 załogi. Wśród nich jest, jak dotąd chyba najliczniejsza reprezentacja zawodników Polonii amerykańskiej. Na starcie staną w niezmienionym składzie obie załogi Revo-Racing (Andy Mancin i Maciek Wisławski oraz Arek Gruszka i Łukasz Wroński).

Trasy Ojibwe Forests Rally przebiegają przez malownicze tereny pełne lasów i jezior, które w okresie letnim licznie odwiedzane są przez turystów.

Do końca sezonu pozostały już tylko 3 eliminacje, dlatego wszyscy już skupiają się na kalkulacjach punktów i klasyfikacji końcowej Rally America 2009.

O ile pozycja Travisa Pastrany jako lidera wydaje się już nie zagrożona, to załogi zajmujące cztery kolejne miejsca dzielą zaledwie trzy punkty. Zapowiada to zaciętą walkę na odcinkach specjalnych pomiędzy Kenem Blockiem, Andrew Comrie-Picardem, Tannerem Foustem i zajmującym piątą pozycję Andi Mancinem.

Andi Mancin: Dobrze było odpocząć na wakacjach jednak już czas skończyć leniuchowanie i wrócić na odcinki specjalne. Przed nami kolejna legendarna już w Stanach impreza. Trasy w Pólnocnej Minnesocie są bardzo szybkie i przez to bardzo lubiane przez kierowcówi kibiców, których podobno zawsze przyjeżdza tu mnóstwo. Po odpadnięciu z rajdu England spadliśmy w klasyfikacji na piąte miejsce, nadal jednak różnice w czołówce są minimalne i liczy się naprawdę każdy pojedyńczy punkt. Będziemy walczyć z czołówką, żeby nadrobić straty z poprzedniego rajdu i awansować w klasyfikacji.