Bramy fabryki w Newport Pagnell na dobre zostały zamknięte, tuż po wyprodukowaniu dwunastocylindrowego Astona Martina Vanquish S, który w ten sposób przeszedł do historii.

W ten sposób ukończona została ponad pięćdziesięcioletnia era, która związana jest z tą fabryką. Pierwszymmodelem był DB4, a ostatni Aston Martin Vanquish S Ultimate Collction. Ten ostatni wyjechał z taśmy z numerem fabrycznym 502593. Jako ostatni z limitowanej serii pięćdziesięciu egzemplarzy. Będzie on zachowany w kolekcji producenta.

Produkcja przeniesiona zostanie do Gaydon w hrabstwie Warwickshire, gdzie w 2003 roku została uruchomiona nowa, nowoczesna fabryka. Tam produkowane są także samochody marki Jaguar i Land Rover. Stara fabryka przeznaczona zostanie na biura i sklepy.

p/>Zakończenie produkcji w Newport Paganell oznacza jednocześnie koniec produkcji modelu Vanquish, który był wprowadzony na rynek w 2001 roku. W ostatnim roku produkcji Vanquish S (miał premierę w 2004 roku) został wyprodukowany w liczbie 308 egzemplarzy. W ciągu całego okresu produkcji było to łącznie ponad 6500 egzemplarzy.