Większość importerów notuje wzrosty sprzedaży, a czołówka liderów jest ciągle ta sama: Škoda, Toyota i Volkswagen. Do pierwszej piątki trafiła Dacia, głównie dzięki znakomitej sprzedaży Dustera. 

Druga dobra wiadomość dotyczy fabryki Opla w Gliwicach. Od czasu przejęcia niemieckiego producenta przez francuskie PSA pojawiały się informacje o niepewnym losie Gliwic, a niektórzy pisali najgorsze scenariusze. Tymczasem w minionym tygodniu podjęto decyzję o uruchomieniu w Gliwicach produkcji samochodów dostawczych Opla, Citroëna i Peugeota w najbliższym czasie. To z pewnością rozwiewa niepewność załogi i kooperantów. 

Kolejna informacja dotyczy czegoś, co na razie wydaje się nam dość odległe, ale nieuchronnie nadchodzi. Otóż mamy już możliwość zamawiania i dokonywania przedpłat na elektryczny samochód. Jest to VW ID.3. Pierwsze dostawy w połowie 2020 r., a wstępna opłata to 5000 zł. Zasięg od 330 do 550 km. Za jakiś czas sprawdzimy stan zapisów i przedpłat w Polsce i w innych krajach.

Przy okazji polecamy naszą publikację „Auta elektryczne, hybrydowe i na gaz”, która jest już w kioskach. Życzymy także miłej lektury dzisiejszego wydania i do zobaczenia za tydzień! 

Auto Świat 20/2019 Foto: Auto Świat
Auto Świat 20/2019