W środę 21 września katowicka komenda zmieściła na stronie internetowej filmik nagrany przez kamerę samochodu jadącego za ciężarówką i autem, w które uderzyła.

Jak podała policja, do zarejestrowanej przez kamerę sytuacji doszło 16 września na 337,6 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia. "Z policyjnych ustaleń wynika, że o godzinie 16.15 samochód ciężarowy typu wanna, wykonując manewr zmiany pasa ruchu, zepchnął na pobocze i bariery energochłonne samochód osobowy marki Volkswagen Up. Na szczęście kierującej nic się nie stało. Kierujący ciężarówką odjechał z miejsca zdarzenia, nie zatrzymując się" — poinformowała rzeczniczka katowickiej policji podkom. Agnieszka Żyłka.

Na filmie zarejestrowanym przez samochodową kamerę widać, jak volkswagen wjeżdża w bariery, a po chwili także, że po uderzeniu ciężarówki ma uszkodzony lewy bok, na wysokości tylnych drzwi. Kierowca, który nagrał całe zdarzenie, zatrzymał się przed volkswagenem, by upewnić się, czy nie trzeba udzielić pomocy. "Na filmiku, którym dysponujemy, z powodu padającego wówczas deszczu i ubłoconej naczepy, nie da się odczytać numerów rejestracyjnych ciężarówki. Być może jakiś inny kierowca jechał bliżej niej i ma bardziej wyraźne nagranie" — powiedziała PAP podkom. Żyłka.

Kierujący ciężarówką oraz osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mające wiedzę na temat jego okoliczności, proszone są o kontakt osobisty z policjantami Komisariatu I Policji w Katowicach ul. Żwirki i Wigury 28 lub o kontakt telefoniczny pod nr tel. 47 85 135 00, 47 85 135 37.

autor: Krzysztof Konopka