Pierwsze w Polsce wypożyczalnie samochodów sieci Avis zostały otwarte 25 lat temu w Warszawie, na lotnisku Okęcie i w hotelu Marriott.

- Nasza strategia, zakładająca konsekwentne poszerzanie oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb klienta okazała się skuteczna. Od lat, Avis kierując się mottem "We try harder", dokłada wszelkich starań, aby serwis był w pełni satysfakcjonujący dla wszystkich klientów. Dziś ta zasada jest stosowana we wszystkich naszych działaniach, z których wiele wyróżnia się pośród konkurencji. Dowodem na to, że wciąż „Staramy się bardziej” są nagrody jakie firma otrzymała w ubiegłym roku, między innymi „Business Traveller Awards” dla najlepszej wypożyczalni w Polsce i na Świecie, mówi Radosław Lesiak – Country Manager.

- Polacy podróżują z nami coraz częściej – i w kraju, i poza jego granicami. Przed rokiem samochody AVIS pokonały ze swoimi pasażerami prawie 57 mln kilometrów! Dziś wiemy, że w tym roku ta liczba będzie większa – dodaje.

Samochody należące do firmy Avis to najnowsze modele, a średni wiek wynajmowanych pojazdów to 6 miesięcy, dzięki czemu są to auta bezawaryjne, co daje poczucie pełnej mobilności. Wszystkie auta to najnowsze modele dobrych, zaufanych marek.

W ofercie jest szeroka gama modeli samochodów, od osobowych i limuzyn po vany i auta dostawcze. Często dzięki ścisłej współpracy z producentami samochodów wprowadzane są do wynajmu samochody, które są nowościami na rynku. W 2015 roku zakupiliśmy m. in. Volvo XC90, Toyota Auris Hybrid, Opel Corsa, Ford SMax.

Rozbudowana sieć wypożyczalni i wielkość floty to nie jedyne zalety firmy. W Avis Polska cały czas poszerzana jest oferta. Firma zapewnia wynajem krótkoterminowy jak i rozwiązanie Avis Flex, czyli wynajem na ponad 30 dni. Ci dla, których ważny jest komfort mogą w ramach serwisu Avis Chauffeur Drive wynająć samochód z kierowcą. Ponadto od 2015 w Avis można wypożyczyć najnowsze modele samochodów marki Toyota z silnikiem hybrydowym.