Jest to pierwsza zasilana wodorem luksusowa limuzyna, która emituje jedynie parę wodną, przy okazji nadal zachowując komfort i wszelkie udogodnienia modelu BMW serii 7.

Cameron Diaz od ponad pięciu lat publicznie wspiera inicjatywy związane z ochroną środowiska, współpracując między innymi z takimi organizacjami jak: NRDC, Global Green, The Climate Project, oraz Live Earth.

BMW Hydrogen 7, ze względu na energooszczędność nowej technologii, wybrało już wiele osób ze świata showbiznesu i polityki. Wśród nich znajdują się członkowie Programu Pioneer BMW Hydrogen 7: Edwarda Norton, Will Ferrell, Jay Leno, gwiazda opery Placido Domingo oraz słynny reżyser Steve Gaghan.

Inne osobistości, takie jak Brad Pitt i Angelina Jolie, pojawili się w BMW Hydrogen 7 na premierze “Ocean’s 13” w Hollywood; Richard Gere i Sharon Stone na Gali Kino dla Pokoju w Berlinie a producent filmu “Niewygodna prawda” Davis Guggenheim (Oscar za najlepszy film dokumentalny) oraz laureat Oscara za najlepszy film zagraniczny, reżyser Florian Henckel von Donnersmarck na rozdaniu Oscarów w 2007 roku.

Samochód zaznaczył swoją obecność za oceanem również dzięki takim celebrities jak Michael Glos, niemiecki minister gospodarki i technologii oraz Günter Verheugen, wice przewodniczący Komisji Europejskiej, a także Anna Netrebko, światowej sławy sopranistka.