Co prawda informacja o dalszym inwestowaniu w technologię silników spalinowych nie jest oficjalnym komunikatem firmy, ale raczej jest prawdziwa. Informację taką podał sam Phila LeBeau z CNBC, który powołał się na komentarz dyrektora generalnego BMW – Olivera Zipse.

To by wskazywało na to, że wśród marek premium na polu walki o silniki spalinowe zostanie już tylko BMW. Bezpośredni konkurenci niemieckiej marki, czyli Audi i Mercedes, oficjalnie zakomunikowali, że nie będą dalej rozwijać tej technologii, a ich centra rozwoju skupią się głównie nad napędem elektrycznym.

Audi ogłosiło to zaledwie kilak dni temu. Dyrektor generalny marki Markus Duesmann powiedział, że firma nie zamierza opracowywać nowej jednostki spalinowej. Jednak nie podał żadnej daty granicznej wycofania się z ich sprzedaży. Wręcz przeciwnie, zapewnił że Audi nadal będzie sprzedawać silniki konwencjonalne, a także ma zamiar je modyfikować, aby utrzymać je w sprzedaży, tak długo, jak to tylko będzie możliwe. Zapewne dotąd, aż będą na to pozwalały unijne normy.

Z kolei dyrektor generalny Mercedesa w wywiadzie dla niemieckiego Handelsblatt oświadczył, że: „większość inwestycji może teraz trafić na rozwój elektromobilności”. Co ciekawe nawet MINI, marka, która jest przecież własnością BMW, ogłosiło już, że w Europie będzie sprzedawać wyłącznie auta elektryczne.