Zawziętość, z jaką BMW odmładza swoją gamę modelową, jest zadziwiająca. Po zupełnie nowej limuzynie serii 7 i faceliftingu popularnej serii 3 przedstawia się odświeżony SUV X3.

Nowe oznaczenie

System oznaczania wersji BMW X3 kopiuje szablon wykorzystany w modelu X6. Ostatnie dwie liczby nie zawsze są odzwierciedleniem pojemności silnika, dzisiaj raczej wskazują tylko na pozycję danej wersji w hierarchii danego modelu. Przed nimi pojawił się przydomek xDrive, który dumnie przypomina, że samochód wyposażono w napęd na cztery koła, co przestaje być standardem u konkurencji. Podstawowa wersja z 2-litrowym silnikiem niesie teraz oznaczenie xDrive20i, topowy 3-litrowy silnik z 2-stopniowym doładowaniem kryje się za oznaczeniem xDrive35i.

Edycja Lifestyle i Exclusive nadchodzą

Rok 2009 oznacza dla X3 przede wszystkim poszerzenie oferty akcesoriów i dodatków. Edycje Lifestyle i Exclusive zaoferują nietypowe kolory zarówno nadwozia, jak i wnętrza. Pierwsza z wymienionych oferowana będzie z 17-calowymi kołami ze stopów lekkich (z 18-calowymi w wypadku najmocniejszego silnika). Wnętrze zdobić będzie kierownica obszyta skórą. Tapicerka może być wykonana tak z tradycyjnych materiałów, jak i skóry.

Wersja Exclusive nadchodzi z nowym odcieniem nadwozia (mineralna zieleń) i standardowo montowanymi 18-calowymi kołami. Wewnątrz znajdziemy skórzaną kierownicę i opcjonalnie skórzaną tapicerkę. Nie brakuje centralnego podłokietnika dla osób jadących z przodu. Uczucie luksusu podkreśla drewniane wykończenie wnętrza.

Obie specjalne edycje osadzono 4-cylindrowymi silnikami. Z przodu pojawiły się tradycyjne nerki w metalicznym grafitowym kolorze, a z tyłu owalna końcówka wydechu. X3 Lifestyle i Exclusive wyposażono w matowosrebrne relingi dachowe i poszerzony system schowków.

Nowy pakiet wyposażenia opcjonalnego

Kupujący, którzy poszukują lepiej wyposażonych wersji, od jesieni będą mogli wybierać pakietComfort Plus obejmujący m.in. system Servotronic zmieniający uczynek wspomagania kierownicy w zależności od prędkości jazdy, wielofunkcyjną kierownicę, klimatyzację automatyczną czy przednią szybę ze specjalną wersją refleksyjną, dzięki której wnętrze mniej się nagrzewa. Melomani docenią zapewne elitarny zestaw audio BMW Business. Żeby podkreślić przeznaczenie auta lokowanego przez BMW w kategorii SAV (Sports Activity Vehicle) pakiet Comfort Plus obejmuje również pokrowiec na narty oraz dodatkowe schowki.

W kombinacji z edycją Lifestyle w pakiecie Comfort Plus nie zabraknie czujnika deszczu, który w edycji Exclusive dostępny jest w standardzie. W zwykłych wersjach z pakietem Comfort Plus znajdziemy kierownicę obszytą skórą oraz koła ze stopów lekkich.

Coś nowego dla każdego

Niezależnie od tego, czy chodzi o edycję specjalną czy zwykłą wersję, BMW X3 na rok modelowy 2009 otrzymało kilka niewielkich nowości w stylistyce i ofercie wyposażenia. Dostępne będzie np. pokrętło, którym można sterować radiem i nawigacją (dostępną za dopłatą). Eleganckim detalem jest chromowany przycisk hamulca ręcznego. Właściciele stylowych telefonów Apple iPhone docenią zapewne możliwość zakupienia reduktora, który umożliwi im podłączenie telefonu.