Współpraca Infiniti z dwukrotnym mistrzem świata Sebastianem Vettelem okazała się dla obu stron znakomitym rozwiązaniem. Rok temu podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2011 we Frankfurcie nad Menem po raz pierwszy zaprezentowano egzemplarz sygnowany przez Sebastiana Vettela. Ostatecznie podjęto decyzję o produkcji serii limitowanej Infiniti FX, a ze względu na zwiększone zainteresowanie jej liczbę zwiększono z 50 do 150 egzemplarzy.

Samochody zostaną wyprodukowane w nowej hali znanego niemieckiego tunera luksusowych samochodów. W Bottrop od stycznia do czerwca 2013 roku specjaliści firmy Brabus przygotują każdy samochód indywidualnie. Tylko 1/3 z nich pozostanie w Europie, tyle samo trafi do Rosji, a pozostałe egzemplarze do bogatych kolekcjonarów w Emiratach Arabskich.

W odróżnieniu od wersji seryjnej nadwozie Infiniti FX Vettel Edition otrzymało 13 elementów karbonowych, a wnętrze pokryto alkantarą. Ręczny montaż nadzorują lasery, a każdy egzemplarz powstanie w ciągu 320 godzin.

Brabus zwiększył moc Infiniti FX50S z 390 KM do 420 KM i maksymalny moment obrotowy z 500 do 520 Nm. Pozostała ta sama siedmiostopniowa automatyczna przekładnia i adaptacyjne zawieszenie. Po tych modyfikacjach auto osiąga prędkość maksymalną 250 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 5,6 sekundy (fabryczne FS50S potrzebuje 5,8 sekundy).

O 20 mm obniżono podwozie i zamontowano 21-calowe obręcze kół BSB, które w porównaniu z fabrycznie montowanymi obręczami Enkel są o 3,5 kg lżejsze każda. Wzmocniono także układ hamulcowy oraz dołączono do oferty tylny spojler.

Każdy znany nabywca otrzyma kluczyki osobiście wręczone przez Sebastiana Vettela. Brabus i Infiniti zapowiadają cały cykl imprez promocyjnych związanych z tym wyjątkowym samochodem, który wyceniono na 120 tys. euro.