Dzięki połączeniu najnowszych rozwiązań technologicznych i doświadczenia inżynierów Continental, w projektowaniu bieżników sportowych, udało się stworzyć wszechstronną oponę wyścigową dopuszczoną do ruchu drogowego. W konstrukcji bieżnika wykorzystano rewolucyjną mieszankę Black Chilli, która zwiększa tarcie i zapewnia maksymalną przyczepność auta z nawierzchnią. Efektem jest wyjątkowa stabilność samochodu na długich prostych oraz doskonała przyczepność podczas ostrego hamowania.

Zastosowanie makro-bloków w zewnętrznej części opony, zapewnia efektywne przeniesienie mocy silnika oraz gwarantuje bardzo dobre prowadzenie podczas agresywnego pokonywania zakrętów.

- „Idea ContiForceContact powstała na torze Nürburgring, na którym rozgrywanych jest wiele znaczących imprez wyścigowych. To tu powstał plan stworzenia opony przeznaczonej do zastosowania na zaawansowanych torach wyścigowych” – powiedział Włodzimierz Skierkowski Continental Opony Polska. – „Z pewnością zainteresuje zapalonych kierowców w Polsce, ceniących sobie dynamiczną i sportową jazdę oraz warsztaty tuningowe.”

Dwukierunkowe rowki odprowadzające wodę zapewniają doskonałą wydajność na mokrej nawierzchni, chronią przed aquaplaningem i niezależnie od pogody pozwalają kierowcy osiągać bardzo dobre czasy okrążeń.

ContiForceContact dostępna jest w 12 rozmiarach o średnicy od 18 do 20 cali.