Fiat w Brazylii z udziałem 25 proc. w sprzedaży jest najmocniejsza marką w tym kraju. To samo dotyczy samochodów zasilanych etanolem. Jednostkidual fuel z naswą handlową Flex oferowane są tutaj od 2003 roku. Obecnie oferta zawiera modele:Mille, Palio, Siena, Punto, Linea oraz użytkowe Fiorino, Dobló i pickup Strada. W wielu z nich w roku modelowym 2010 ta technologia będzie standardem.

Zasada z punktu widzenia użytkownika jest prosta – w zbiorniku można mieć mieszankę benzyny i etanolu w dowolnych proporcjach. Silniki są przystosowane do spalania zarówno czystej benzyny jak i 100 proc. etanolu.

W Ameryce Łacińskiej alkohol jako paliwo cieszy się dużą popularnością. W ostatnich dziesięcioleciach jego wykorzystanie do silników samochodowych spadało, ale wzrost ceny benzyny spowodował ponownie wzrost zainteresowania. Fiat w 2003 roku wyprodukował 3000 samochodów z silnikami Flex. W kolejnych latach produkcja wzrastała, a w 2008 roku takich samochodów wyjechało z fabryki już 690 tys.

Natomiast w tym roku produkcja ma przekroczyć dwa miliony egzemplarzy. Dzieje się to dlatego, że w Brazylii większość modeli nie jest dostępna już z innymi rodzajami jednostek napędowych.