Łączna sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych marki Ford wyniosła w lipcu 2009 roku 2.744 sztuki, co pozwoliło Fordowi zająć trzecie miejsce wśród najchętniej kupowanych pojazdów w Polsce. Udział Forda w lipcowej sprzedaży samochodów nowych w Polsce wyniósł 8,23%.

Od początku roku do klientów w Polsce trafiło blisko 18.000 samochodów marki Ford, to o niemal 3% więcej niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego. W tym czasie udział Forda w rynku sprzedaży samochodów nowych w Polsce wzrósł do 8,23% (w porównaniu z 7,76% w okresie styczeń-lipiec 2008).

- Ten rok jest dla nas bardzo ciekawy - powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes i Dyrektor Generalny Ford Polska Sp. z o.o. Na rynku zadebiutowała długo oczekiwana gama małych samochodów (Ford Ka i Ford Fiesta), która została bardzo dobrze przyjęta przez rynek i dzięki której możemy skutecznie rywalizować w segmencie małych aut. Także Ford Kuga bije rekordy sprzedaży i coraz śmielej obiera klientów konkurencji. Dodając do tego atrakcyjną ofertę w pozostałych segmentach samochodów osobowych i dostawczych mogliśmy zwiększyć sprzedaż oraz udział w rynku samochodów nowych – zakończył Adam Kołodziejczyk.

Ford jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Samochody spod znaku błękitnego owalu cenione są za swą niezawodność, doskonałe właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo, zaś ostatnio dzięki dynamicznej i atrakcyjnej stylistyce kinetic design Ford zyskuje wielu nowych entuzjastów marki. Również coraz wyżej oceniana jest przez klientów sieć autoryzowanych serwisów Forda.

Atrakcyjna gama modelowa Forda została w tym roku rozszerzona o samochody dostępne z homologacją ciężarową, dzięki czemu można skorzystać z pełnego odpisu podatku VAT, przy zakupie pojazdu. Oferta ta obejmuje następujące modele:

- Ford Fusion (wersja 2 i 4 osobowa)- Ford Focus 5-drzwiowy i kombi (wersja 4 osobowa, bez silnika 1.8 FFV oraz bez wersji ST)- Ford Mondeo 5-drzwiowy i kombi (wersja 5 osobowa, bez ograniczeń)- Ford Kuga (wersja 4 osobowa, bez ograniczeń)- Ford C-max (wersja 4 osobowa, bez ograniczeń)Dopłata do wersji ciężarowej wynosi 1.967 zł netto.