Ucięte zostały w ten sposób spekulacje na temat ewentualnego przejścia do Ferrari Fernando Alonso. Hiszpan - według niektórych źródeł - miał zastąpić właśnie Brazylijczyka.

26-letni Felipe Massa pierwszą umowę w F1 podpisał sześć lat temu z Sauberem. Po czterech sezonach startów w barwach tego teamu trafił do Ferrari. W barwach nowego zespołu jeździł najpierw z Michaelem Schumacherem, a w tym sezonie z Kimi Raikkonenem (ma kontrakt z włoskim zespołem do końca 2009 roku).

W tym sezonie Felipe zwyciężył w trzech wyścigach Grand Prix (Bahrajnu, Hiszpanii i Turcji). Łącznie w ekipie Ferrari zanotował pięć zwycięstw w 34 startach. Szesnaście razy stawał na podium, ośmiokrotnie zdobywał pierwsze pole startowe, ośmiokrotnie wykonał najszybsze okrążenie.

W klasyfikacji generalnej zajmuje czwarte miejsce i już nie zmieni swojej pozycji.

Massa zazwycięstwo w ubiegłorocznej GP Brazylii został odznaczony przez prezydenta kraju Luiza Inacio Lulę da Silvę medalem za zasługi dla sportu. Czy w tym roku za koleiny sukces otrzyma też medal? - dowiemy się najwcześniej w najbliższą niedzielę...