Już sesja eliminacyjna potwierdziła wyjątkową dyspozycję Golloba. Lider klasyfikacji generalnej Grand Prix wygrywał z każdym, bez względu z jakiego pola startował. Dzielnie sekundował mu Jarosław Hampel, który eliminacje ukończył na drugiej pozycji. Identyczny dorobek punktowy miał aktualny mistrz Jason Crump.

Do półfinału tym razem nie awansował Norweg z polskim paszportem Rune Holta, który w pierwszym biegu miał upadek i dalsze musiał zaliczać z bolesną kontucją.

Taki wynik Golloba oznacza umocnienie się na czele klasyfikacji Mistrzostw Świata. Tomasz Gollob ma aktualnie 141 punktów i wyprzedza aktualnego mistrza Jasona Crumpa, który zgromadził 122 punkty. Pozycję wicelidera stracił Jarosław Hampel, który ma na swoim koncie 121 punktów i nadal szanse w walce o tytuł.

Do końca FIM Speedway Grand Prix 2010 pozostały jeszcze dwie eliminacje, które odbędą się 29 września we włoskim Terenzano i 9 października na torze w Bydgoszczy, gdzie Tomasz Gollob powinien przypieczętować swój życiowy sukces. Tomasz Gollob w półfinale wygrał z Pedersenem, Holderem i Zetterstroemem. Mniej szczęścia miał Hampel, który ukończył swój półfinał na ostatniej pozycji. Finał należał do Golloba, który wyprzedził na mecie Kennetha Bjerre, Jasona Crumpa i Nicki Pedersena.