Na długiej liście zwycięstw Sebastiena Loeba brakuje jeszcze Rajdu Finlandii. Jednak to Francuz był jedynym kierowcą, który toczył zaciętą walkę z Marcusem Gronholmem. Trzecie miejsce zajął młody Mikko Hirvonen, który ostatniego dnia rajdu wygrał wszystkie odcinki specjalne. W rundzie mistrzostw świata kategorii Junior najlepszy był Brytyjczyk Guy Wilks (Suzuki Swift S1600).W Finlandii startowały dwie polskie załogi Michał Kościuszko i Jarosław Baran (Suzuki Ignis S1600) oraz Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski (Subaru Impreza). Pierwsza ekipa z powodu wypadku nie ukończyła zawodów, a druga uzyskała wynik na miarę swych umiejętności - 29 miejsce w generalce i 10 w grupie N. W klasyfikacji Production Cars najlepszy był syn legendarnego fińskiego kierowcy Markku Alena - Anton.