Szejk Hamdan bin Zayed bin Sultan Al Nahyan to członek rodziny królewskiej z Emiratów, syn pierwszego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich i władcy Abu Zabi. Majątek Szejka wyceniany jest na 20 mld dolarów, zatem nikogo nie dziwi już specyficzne i bardzo drogie hobby. Mianowicie książę Abu Zabi miłuje się w gigantycznych modelach istniejących samochodów.

Nahyan zadziwił świat swoją monstrualną wersją Jeepa Willisa. Na tym jednak nie poprzestał. Jego najnowszym dziełem jest przerośnięty Hummer H1, który jest 3 razy większy od niemałego już oryginału. Szejk nazwał go zgodnie z logiką Hummerem X3. Auto ma 14 metrów długości, 6 metrów szerokości i 5,8 metra wysokości i jest pojazdem samobieżnym. Każde koło napędza oddzielny silnik Diesla.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Wnętrze auta nie ma już wiele wspólnego z oryginałem. To platforma z mnóstwem schodów i… toaletą oraz umywalką. Na filmie prezentującym Hummera X3 widać, że wnętrze auta czeka na zabudowę. Być może pojawią się tam także łóżka i auto stanie się gigantycznym dwupoziomowym kamperem, kto wie?

Samochód najprawdopodobniej trafi do jednego z muzeów motoryzacji należącego do Nahyana, które ma kształt piramidy i powstało na środku pustyni i stanie obok równie gigantycznego Dodge'a Power Wagona z lat 50.

To nie jedyne eksponaty motoryzacyjne, jakie tam staną. W gigantycznym muzeum znajduje się około 3 tys. innych pojazdów. Aktualnie Hummera można zobaczyć w Muzeum Historii Off-Roadu w Al Madam w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.