Audiobook to nie tylko dobry sposób na spędzenie czasu w podróży samochodem (nie tylko elektrycznym!). Twórcy popularnego drogowego ostrzegacza przekonują, że słuchając audiobooka, można zmniejszyć ryzyko zaśnięcia za kierownicą czy poprawić koncentrację. Stąd też szczytna wspólna akcja Yanosika z Audioteką. W ramach kampanii użytkownicy popularnej drogowej aplikacji otrzymali dostęp do bezpłatnych audiobooków.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Andrzej Mejer z Yanosika wyjaśnia: "W trosce o bezpieczeństwo kierowców w trasie na wakacje nawiązaliśmy współpracę z Audioteka.pl i zorganizowaliśmy akcję rozdawania bezpłatnych audiobooków na trasę. Wystarczy wejść na platformę Yanosik Autoplac i zdrapać kod do audiobooka. W ten sposób chcemy zwiększyć poziom czytelnictwa polskich kierowców, jak również zadbać o ich koncentrację na trasie. Słuchanie audiobooka sprzyja skupieniu, minimalizuje ryzyko rozproszenia uwagi w wyniku monotonnej podróży autostradą czy prostymi odcinkami dróg, a co za tym idzie — zmniejsza ryzyko spowodowania wypadku".

Jak z nich skorzystać? Wystarczy użyć jednorazowego kodu w serwisie Yanosik Autoplac, by uzyskać 30-dniowy dostęp do subskrypcji Audioteka Klub.

Można skorzystać także z innych źródeł. Bezpłatne i nielimitowane czasowo podkasty dostępne są w serwisie Spotify. Podcast Auto Świata w nowej formule jest do odsłuchania bez żadnych opłat. Rozmawiamy nie tylko o najnowszych premierach samochodów, ale także o przyszłości diesla, starych samochodach, rowerach czy najlepszych modelach do różnych zastosowań. Polecamy!