Po pierwszym dniu prowadził Pavel Valousek (Mitsubishi Lancer Evo IX), ale został pokonany przez trudne warunki atmosferyczne. Po prostu zabrakło mu odpowiednich opon, co skrzętnie wykorzystał Vaclav Pech.

Trzecie miejsce w rajdzie zajął Raimund "Mundi" Baumschlager (Mitsubishi Lancer Evo IX), który jednocześnie wygrał klasyfikację generalną Mistrzostw Austrii. Za podium uplasował się utytułowany Jani Paasonen.

W pierwszej dziesiątce znalazło się aż dziewięć Mitsubishi Lancerów Evo IS oraz Volkswagen Polo Super 2000 (6 miejsce) załogi Kris Rosenberger i Tina-Maria Monego.

W zawodach startowała tylko jedna polska załoga. Kacper Puszkiel, który w ubiegłym sezonie uczestniczył tylko w jednej rundzie Rajdowego Pucharu Peugeot (szóste miejsce w Rajdzie Elmot) jechał w 206 XS doskonale. Od pierwszego do szesnastego odcinka specjalnego zajmował pierwsze miejsce w klasie A6. Jednak po przedostatnim OS-ie spadł na drugą pozycję za Tomasem Pletką (Citroën C2 R2).