W miniony weekend na torze w Zielonej Górze odbyła się pierwsza rund Kartingowych Mistrzostw Polski.

Jeden z najbardziej obiecujących młodych polskich kartingowców Piotr Dobija pechowo rozpoczął sezon 2007. Na początku kwietnia złamał obojczyk w wypadku na rowerze. Jego udział w pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw Polski stanął pod znakiem zapytania. W miniony weekend, zaledwie półtora tygodnia po zdjęciu gipsu młody kierowca zespołu PDM stanął na starcie zawodów w Zielonej Górze, aby mimo przeciwności losu spróbować swoich sił, chociaż kontuzjowana lewa ręka była wyraźnie słabsza od prawej.

W kategorii E60 Easykart, w stawce 23 zawodników Piotr Dobija startował z nr startowym 1, przysługującym zdobywcy pucharu w sezonie 2006. Podczas oficjalnego treningu zanotował drugi czas, ale w obydwu wyścigach finałowych nie dał szans rywalom, wygrywając z dużą przewagą. W rezultacie zdobył pierwsze miejsce w tej rundzie oraz komplet 50 punktów do klasyfikacji sezonu.

W kategorii M60 Młodzik, Piotrek startuje w tym sezonie z numerem 2. Trzeci czas kwalifikacji należy ocenić wysoko, biorąc pod uwagę niedawną kontuzję i nie najlepszą jeszcze formę fizyczną młodego kierowcy po wypadku oraz brak możliwości treningu i testów. W pierwszym wyścigu Piotr zajął drugie miejsce za Bartkiem Mrukiem, który dysponował wyraźnie szybszym pojazdem.

W przerwie pomiędzy wyścigami mechanicy zespołu PDM dostroili silnik Piotrka. W drugim finale maszyna spisywała się z początku doskonale. Z trzeciego miejsca już po pierwszym okrążeniu Piotrek wyszedł na prowadzenie. Niestety, zaraz potem awarii uległ silnik, który wyraźnie stracił moc. Piotrek dojechał ostatecznie do mety na trzeciej pozycji. Dzięki dwóm finiszom na podium Piotr Dobija zdobył w tej klasie łącznie 36 punktów.

Zawody w Zielonej Górze stały pod znakiem zmiennej pogody. Podczas treningów i pierwszego dnia finałów aura była zmienna. Burze i opady deszczu utrudniały decyzje dotyczące wyboru opon. Niedzielne wyścigi przebiegały już przy ładnej, słonecznej pogodzie.

Kolejna runda serialu odbędzie się już za 2 tygodnie na torze w Gostyniu.