Piotr zapewnił sobie tytuł już na trzy rundy przed końcem sezonu. Dlatego ostatnie dwie rundy zostały potraktowane jako przygotowanie do przyszłorocznych startów w wyższej, szybszej klasie Easykart 100.

Na uwagę zasługuje wyjątkowo efektowny start w przedostatniej, siódmej rundzie mistrzostw, która odbyła się na torze w Suwałkach, gdzie debiutując w kategorii Easykart 100, Piotrek zajął w obu biegach finałowych doskonałe trzecie miejsce, pozostawiając w tyle wielu znacznie starszych i bardziej doświadczonych konkurentów!

Jako zwycięzca w klasyfikacji końcowej Easykart 60 w Polsce Piotr Dobija został zaproszony przez firmę Birel SpA, promotora marki Easykart na światowy finał Easykart we włoskim mieście Cervia w dniach 19 – 21 października. Tydzień wcześniej, jako wicemistrz Polski w klasie M60 wystartuje w Lonato, również we Włoszech, w międzynarodowym finale Rok Cup. Obydwa zaproszenia to dowód wielkiego uznania na arenie międzynarodowej dla młodziutkiego, obiecującego polskiego kierowcy!

Tuż po zakończeniu sezonu Mistrzostw Polski, Piotr Dobija spotkał się w Hard Rock Cafe w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy ze swoim idolem – Robertem Kubicą, który swą wielką karierę rozpoczynał również od kartingu. Piotrek otrzymał autograf Roberta, a spotkanie z mistrzem umocniło jego motywację do kolejnych startów.

Robert Kubica życzył młodym kartingowcom sukcesów w światowym finale Easykart, bardzo miło wspominając swoje kartingowe doświadczenia.