Logo
WiadomościAktualnościLocus Plethore: ekspress z krainy hokeja

Locus Plethore: ekspress z krainy hokeja

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan

Na rynek wchodzi nowy samochód sportowy. Tym razem nie jest to produkt znanego producenta, ale firmy z dalekiej Kanady.

Locus Plethore: ekspress z krainy hokeja
Zobacz galerię (3)
Auto Świat
Locus Plethore: ekspress z krainy hokeja

Kanadyjski producent samochodów sportowych Locus przygotowuje do produkcji nowy model – Locus Plethore. Oferowany będzie różnych wariantach mocy od 550 kW (750 KM) do 955 kW (1300 KM). Model Plethore, nazywany „bombą z Quebeck“, ma być pierwszym kanadyjskim autem sportowym oferującym egzotyczny design i niezwykłą moc. Napędza go ośmiocylindrowy silnik GM Performance 8.2L, który siłę napędową na tylne koła przenosi za pośrednictwem sześciostopniowej manualnej skrzyni biegów.

Pojazd jest całkowicie zbudowany z karbonu, z którym jego konstruktor, Luc Chartrand, ma bogate doświadczenie. Dzięki zastosowaniu karbonu masa pojazdu wynosi 1250 kg. Kierowca siedzi w nim centralnie, a jego dwaj pasażerowie zajmują miejsca po obu stronach bardziej z tyłu. Podobne rozwiązanie wnętrza miał kiedyś McLaren F1. Luc Chartrand dodaje: „Wybraliśmy takie rozwiązanie, bo kierowca ze środka pojazdu ma najlepszą widoczność. Jednocześnie chcieliśmy wygospodarować jak najwięcej miejsca dla pasażerów, co się też udało. Do auta wejdą trzy osoby o wzroście 198 cm, co w pojazdach tej kategorii nie jest raczej spotykane."

Cena tego auta w Kanadzie będzie rozpoczynała się od 330 000 CAD, a zamówienie będzie Locus przyjmował od końca tego roku. Przewiduje się wyprodukowanie limitowanej serii 400 egzemplarzy.

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan
Powiązane tematy: