Rzadko kiedy na akcjach eBay można znaleźć takie perełki, jaką bez wątpienia jest czarny Mercedes-Benz S600 Coupe z 1996 roku. Co prawda sam model należy już do poszukiwanych i cenionych youngtimerów, ale w tym przypadku wartość znacznie zwiększa historia tego egzemplarza. Auto należało do samego Michaela Jordana – legendy NBA. Auto sprzedaje znany diler aut klasycznych z USA – Beverly Hills Car Club.

Autentyczność samochodu, a raczej to, do kogo należał, potwierdza akt właśności, na którym widnieje nazwisko gwiazdora NBA i jego ówczesnej żony Juanity. Dodatkowym smaczkiem jest też detal w postaci pokładowego telefonu, na wyświetlaczu którego pojawia się nazwisko koszykarza.

Samochód to nienagannie utrzymana coupe Mercedesa klasy S o oznaczeniu S600. Pod maską umieszczono silnik V12 o pojemności sześciu litrów. W standardzie auto miało ponad 400 KM, ale egzemplarz zamówiony przez Jordana został dodatkowo zmodyfikowany przez firmę Lorinser, co widać m.in. po wielkich, chromowanych felgach (wystawiający nie podał danych auta). Mercedes ma dość duży przebieg 157 085 mil, czyli 252 803 km.

Na cztery dni przez zakończeniem aukcji (licytacja potrwa do niedzieli 23 sierpnia) auto osiągnęło już cenę ponad 201 tys dolarów, czyli prawie 740 tys złotych.