Na tych bardzo silnie obsadzonych i wymagających zawodach znakomicie wypadł Zespół XEROX POLand POSITION. Powodem do dumy wszystkich Polaków był występ Andrzeja Chmielewskiego, który po bardzo zaciętej walce do ostatniego metra, pokonał zwycięzcę z ubiegłego roku i zameldował sie na mecie jako pierwszy. Dzięki świetnie przygotowanemu motocyklowi Suzuki GSX-R 600 K7 oraz agresywnej jeździe Polaka, na torzez zagrano Mazurka Dąbrowkiego!

Inny zawodnik Zespołu, Michał Pernach, startujący w tej samej klasie zajął 12 miejsce w wyścigu i czwarte wśród Polaków. Biorąc pod uwagę, że był to pierwszy start „Perka” w tym roku, dwunasta pozycja w 42-osobowej stawce jest miłą niespodzianką.

Monika Jaworska, także jadąca w klasie Superstock 600, ruszyła do wyścigu pomimo poważnej kontuzji nadgarstka. Doświadczenie oraz duch walki spowodowały, że Monika dojechała do mety na 18 pozycji.

Adam Badziak startujący na Suzuki GSX-R 100 K7 w klasie Superstock 1000 także potwierdził wysoką formę, zajmując w wyścigu jedenastą pozycję w rekordowej stawce 45 zawodników.

W wyścigu „potworów” (klasa Superbike) nie zwiódł Hubert Tomaszewski. W gronie 36 zawodników Alpe Adria, zdobył 12 lokatę oraz 3 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

Cieszy także postawa jadącego w barwach XEROX POLand POSITION RT młodego Adriana Jakubowskiego, który w klasyfikacji Mistrzostw Polski (klasa Rookie 600) zajął trzecie miejsce.

Oprócz świetnych wyników sportowych, polska ekipa została uznana za jedenz największych i najlepiej zorganizowanych Zespołów jadących w rozgrywkach Alpe Adria!

W najbliższy weekend, 6 - 8 llipca odbędzie się kolejna runda zmagań z cyklu Mitrzostw Europy UEM. W czeskiej miejscowości Most wystartują: Adam Badziak i Andrzej Chmielewski.