Wyścig o Grand Prix Hiszpanii kończył tegoroczny sezon. Valentino Rossi dojechał do mety na drugim miejscu, pieczętując kolejny wspaniały sezon (tytuł zapewnił sobie już podczas wyścigu w Malezji).

W Hiszpanii zwyciężył Dani Pedrosa (Honda).

Wielkiego pecha miał były mistrz, Casey Stoner (Australia - Ducati). Przed wyścigiem miał wywrotkę i jego motocykl został uszkodzony. Casey zamiast walczyć o tytuł wicemistrza oglądał rywalizację z boksów. W rezultacie nie stanął nawet na podium MŚ.

Drugie miejsce w sezonie wywalczył Jorge Lorenzo, a trzecie - Dani Pedrosa.

W klasie 250 cm3 zwyciężył Hector Barbera, ale mistrzem został Hiroshi Aoyama (Honda).

WYNIKI

MotoGP

Klasa 250 cm3

Klasa 125 cm3

KLASYFIKACJA MISTRZOSTW ŚWIATA

MotoGP

MiejsceKierowca (Kraj - Auto)Punkty1.Julian Simon (HiszpaniaBancaja Aspar)2892.Bradley Smith (Wielka Brytania - Bancaja Aspar Aprilia)223,53.Nicolas Terol (Hiszpania - Jack&Jones)179,54.Pol Espargaro (Hiszpania - Derbi Racing)174,55.Sergio Gadea (Hiszpania - Bancaja Aspar)1416.Sandro Cortese (Niemcy - Derbi)130