Nowe pięciodrzwiowe coupe Audi zadebiutuje 29 września 2016 na salonie w Paryżu. W salonach sprzedaży pojawi się na początku 2017 roku.

Oprócz zewnętrznych zmian stylistycznych, mających odświeżyć auto, wprowadzono również wiele zmian we wnętrzu – jest ono teraz większe niż w poprzedniku.

Tak jak we wcześniej wprowadzanych modelach, w nowym A5 dostępny będzie (opcjonalnie) wirtualny kokpit, z dużym ekranem, na którym są wyświetlane wszystkie funkcje potrzebne do obsługi auta.

Oprócz wirtualnego kokpitu dostępny będzie (także jako opcja) wyświetlacz na przedniej szybie (Head-up).

Nowe A5 będzie miało stłe połączenie z internetem oraz najnowszą nawigację MMI Navigation plus z monitorem o przekątnej 8,3 cala i pamięcią 10 GB.

Nowe Audi A5 będzie miało elementy wyposażenia pozwalające w przyszłości na jazdę autonomiczną (bez udziału kierowcy). Należy do nich m.in. adaptacyjny tempomat z automatyczną regulacją odległości między pojazdami oraz asystentem jazdy w korkach.

Asystent jazdy w korkach działa przy prędkościach do 65 km/h i samodzielnie zwalnia oraz przyspiesza – w zależności od sytuacji na drodze.

W nowym Audi A5 dostępne będą 3 silniki benzynowe TFSI oraz 3 diesle TDI. Moce od 150 do 286 KM.