Kompaktowy Peugeot RCZ czyli coupé 2+2 powstało jako samochód ekskluzywny, będący kwintesencją emocji. Jego głównym odbiorcą ma być nowoczesna, wymagająca klientela, będąca jednocześnie pewnego rodzaju ekspertem znającym się na czerpaniu radości oraz przyjemności z prowadzenia auta.

Nazwa RCZ symbolizuje wyróżniającą się i szczególną pozycję w gamie Peugeot, gdyż jest pierwszym samochodem bez numeracji i bez środkowego ani podwójnego zera. Peugeot RCZ wpisuje się więc w gamę francuskiego producenta jako kwintesencja wszystkich zalet Peugeota, walorów trwałych, ale jednocześnie nowoczesnych, interpretowanych na nowo zgodnie z duchem czasów. Innym wyzwaniem projektu Peugeot RCZ był krótki czas na opracowanie nowego modelu. Co udało się zaledwie po dwóch latach od prezentacji concept caru. Peugeot RCZ zostanie pokazany po raz pierwszy podczas 63 Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Pod maskę wyjątkowego Peugeota RCZ trafią silniki o mocy od 156 do 200 KM. Miłośnicy jednostek benzynowych będą mogli zdecydować się na turbodoładowany silnik o pojemności 1.6 osiągający maksymalnie 165 lub 200 KM. Natomiast oszczędni nie będą mieli wyboru, bowiem jedyny silnik wysokoprężny jaki pojawi się w sportowym Peugeocie będzie miał pojemność 2 litrów i moc 163 KM.

Peugeot RCZ wejdzie na rynek wiosną 2010 roku, stanowiąc prawdziwe wyzwanie w świetle obecnej sytuacji gospodarczej.

źródło: Peugeot