Kom. Ewa Rejn-Kozak z KPP w Puławach poinformowała, że do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę około południa w Sadłowicach w pow. puławskim.

Policja ustaliła, że 36-letni mieszkaniec gm. Janowiec jechał BMW od strony Puław, w kierunku Janowca. Po wyprzedzeniu jednego z pojazdów nie wrócił na swój pas ruchu, ale kontynuował jazdę lewym pasem.

"Na łuku drogi doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka Oplem Astrą" – przekazała Rejn-Kozak, dodając, że oplem podróżowało małżeństwo z Puław. "Na miejscu zginęła 79-letnia pasażerka Opla, a jej 77-letni mąż kierujący pojazdem trafił do szpitala" – podała.

Kierującemu BMW — poinformowała policjantka — nic się nie stało. Badanie wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie, kierował samochodem, nie mając do tego uprawnień, ponieważ kilka lat temu zostało mu zabrane prawo jazdy.

Jak podała Rejn-Kozak, 36-latek został zatrzymany i trafi do policyjnego aresztu. Na miejscu wypadku pracuje policja, prokuratura i występują utrudnienia w ruchu. (PAP)

Autor: Piotr Nowak