Jak poinformowała w piątek 25 listopada policja z Krosna do zdarzenia doszło w czwartek na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Iskrzynia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy zwrócili uwagę na kierującego samochodem marki GMC, który przed przejściem dla pieszych rozpoczął niebezpieczny manewr wyprzedzania ciągu pojazdów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

"Chwilę później, tuż przed wierzchołkiem wzniesienia, kierujący GMC wyprzedził kilka kolejnych samochodów, ignorując znaki zakazu oraz podwójną linię ciągłą. Ponadto policyjny pomiar prędkości wskazał, że tuż przed zatrzymaniem, kierujący poruszał się z prędkością 92 km/h w obszarze zabudowanym" – przekazała krośnieńska policja.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli. To 26-letni obywatel Turcji.

"Młody mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił jednak znaleźć wytłumaczenia swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. W zaledwie kilkadziesiąt sekund zgromadził na swoim koncie aż 56 punktów karnych. Ponadto policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 3,5 tys. zł" – poinformowała policja.

Zgromadzone przez 26-latka punkty zostały wpisane do systemu ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

"Przekroczenie dopuszczalnych limitów punktowych przez obcokrajowców wiąże się z konsekwencjami tożsamymi dla tych, jakie grożą polskim kierowcom" – wskazała policja.

autorka: Agnieszka Pipała