Informacje będą przekazywane na bieżąco na stronie internetowej mord.krakow.pl – poinformował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie (MORD) w poniedziałek.

Osoby, których egzaminy zostały odwołane, proszone są o kontakt z lokalnym Biurem Obsługi Klienta w celu wyznaczenia nowego, dogodnego terminu egzaminu. "Za utrudnienia przepraszamy" – podał MORD.

Egzaminy w Nowym Sączu i Tarnowie odbywają się zgodnie z planem.

Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP poinformowali, że od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. Domagają się zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, który tworzą egzaminatorzy kandydatów na kierowców, spotkali się w lipcu z wiceszefem resortu infrastruktury Rafałem Weberem oraz przedstawicielami departamentu transportu w ministerstwie. Efektem ich rozmów była decyzja o powołaniu specjalnej grupy roboczej.

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy, egzaminatorzy brali urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę. (PAP)

autor: Beata Kołodziej