Do służby w policyjnej grupie Speed trafiły nie tak dawno Skody Superb z najmocniejszym silnikiem benzynowym 2.0 TSI o mocy 272 KM oraz napędem 4x4 i dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynią DSG.
Skody służą jednak w służbach wielu państw. Najczęściej można je zobaczyć oczywiście w Czechach - Skoda dostarcza tamtejszym służbom samochody już od 1993 r. Od tego czasu na czeskie ulice trafiło ponad 200 policyjnych Skód.
Fukcjonariusze stołecznej grupy Speed korzystają z najnowszej wersji Skody Superb o mocy 272 KM z napędem na wszytskie koła oraz automatyczną skrzynią DSG. Wszystkie auta to kombi, wyposażone w zaawansowany sprzęt do rejestracji wykroczeń.
Skody Superb oprócz grupy Speed wykorzystywane są także przez wydziały kryminalny i do walki z cyberprzestępczością oraz przez przewodników psów wyszkolonych do wyszukiwania narkotyków.
Obecnie po czeskich drogach jeździ 865 radiowozów Skoda Octavia trzeciej generacji. Oprócz klasycznego wyposażenia policyjnego i charakterystycznego malowania na ich wyposażeniu są specjalne rurowe ramy, pełniące zadanie zarówno ochrony załogi radiowozu, jak i narzędzie do wykonywania tzw. manewru PIT, polegającego na zepchnięciu ściganego pojazdu, aby ten wpadł w poślizg. Konstrukcja waży 19,8 kg i przystosowana jest do zepchnięcia auta o masie do 1 tony bez uszkodzeń.
Czeska policja niedawno nabyła także Skody Kodiaq z benzynowymi silnikami 2.0 TSI o mocy 190 KM, siedmiobiegowymi skrzyniami DSG oraz napędem na cztery koła.
W Czechach spotkać można także Skody Superb w wydaniu kombi z silnikami 2.0 TSI o mocy 280 KM, skrzynią biegów DSG, napędem na wszystkie koła i adaptacyjnym podwoziem. Ich prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspieszają w 5,8 sekundy. Wyposażono je w system kamer do odczytu tablic rejestracyjnych pojazdów z przodu i z tyłu.
Samochodów marki Skoda używa także brytyjska policja. W 2020 r. firma dostarczyła 491 sztuk modeli Octavia, Superb oraz Kodiaq. W 2021 r. do floty dołączą także elektryczne SUV-y Skoda Enyaq iV, które na jednym ładowaniu mogą przejechać do 535 km, a ich akumulator naładować można do 80 proc. pojemności w 38 minut.
Brytyjska policja korzysta także ze zmodyfikowanych wersji Skody Octavii RS o mocy 244 KM, przyspieszających od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy.
Niektóre Skody Kodiaq zostały zaś zmodyfikowane pod kątem przewożenia w nich psów policyjnych. Znajdują się w nich dwa klimatyzowane boksy, wyposażone w awaryjne wyjścia do przedniej części kabiny.
Skoda wygrała niedawno przetarg zorganizowany przez nowozelandzką policję. Trafi do niej w tym roku 355 pojazdów oraz od 450 do 500 w ciągu kolejnych czterech lat. Będą to Skody Superb Combi z silnikami o mocach 280 oraz 217 KM oraz Kodiaq z silnikami o mocy 180 KM. Nowozelandzka policja zastanawia się również nad zakupem hybrydowych Skód Superb iV.
Do Erewania, stolicy Armienii w tym roku trafiło 150 Octavii. Zostały one samochodami patrolowymi. Wyposażono je m.in. w LED-ową sygnalizację i szperacze.
Bułgarska policja użytkuje 344 Skody Rapid. Wyposażono je w akumulatory o większej pojemności oraz wydajniejsze alternatory.
Policja z Sarajewa w 2018 r. kupiła pierwsze dziesięć Octavii. Rok później tabor zasiliło kolejne sto sztuk tego modelu.
Skody służą w Finlandii od kilku lat. Jest to 180 samochodów wykorzystywanych przez policję oraz 32 egzemplarze cywilne, których używa jej administracja. Są to Skody Octavie oraz Superb, zmodernizowane przez lokalne firmy. Na ich wyposażeniu znajdują się m.in. radary, kamery oraz sprzęt do komunikacji.
Francuska policja korzysta z modeli Fabia, Karoq, Kodiaq, Octavia i Scala. W ciągu trzel ostatnich lat czeska firma dostarczyła tam prawie 1700 aut.
We Włoszech w policyjnych barwach służą Octavie i Skody Superb. Od 2012 r. Skoda dostarczyła tam prawie 1100 aut. Jednym z najciekawszych elementów wyposażenia, które można w nich znaleźć, jest specjalny przedział na pistolet maszynowy. Samochody wyposażone są także w zaawansowane technologie łączności i GPS oraz organizery na specjalistyczny sprzęt.
W izraelskich służbach wykorzystywanych jest kilkaset Skód - modele Octavia i Superb. Służą one zarówno jako radiowozy, jak i nieoznakowane samochody policyjne.
Litewscy policjanci Skodami poruszają się od 2018 r. Korzystają z ok. 200 Octavii, Yeti oraz Superbów z zazwyczaj tradycyjnym wyposażeniem radiowozów.
W łotewskiej policji służą 52 Skody Octavia i 37 Skód Superb. Co ciekawe, wszystkie są nieoznakowane.
Austracka policja korzysta z samochodów Skoda od 2006 r. Aktualnie są to Skody Octavia Combi i Skoda Kodiaq z napędem na wszystkie koła. Auta te stanowią większość z 1200 aut. Pozostałe, czyli Octavie i Superby służą jako pojazdy cywilne. Co ciekawe, austriacka policja swoje samochody nabywa w leasingu.
Na serbskich drogach służy ponad 2500 Skód Octavia oraz Scala.
Hiszpańska policja korzysta z Octavii oraz Karoqów. Używa ich od 2018 r. Obecnie jest ich tam kilkadziesiąt.
W ciągu ostatnich trzech lat do ukraińskiej policji trafiło ok. 1200 sztuk samochodów Skoda. Są to modele Rapid, Octavia, Superb oraz Kodiaq.