Rajd Rzeszowski zapowiada duże emocje. Kierowca Peugeot bardzo pragnie powtórzyć wynik sprzed dziesięciu lat – w 1999 roku triumfował bowiem z zawodach na Podkarpaciu. W ubiegłym sezonie, Tomek i Daniel jadąc w modelu 207 Super 2000 zajęli miejsce tuż za podium.

Trasa Karpackie 28. Rajdu Rzeszowskiego przebiega po drogach asfaltowych i liczy łącznie 648 kilometrów. Pierwszego dnia załogi przejadą 364 km, w tym siedem odcinków specjalnych o długości 109 km., drugiego - 284 km i kolejnych siedem OS-ów o długości 89 km. Zawody są więc znacznie dłuższe niż poprzednie rundy RSMP. Obok klasycznych, trudnych technicznie, krętych prób – tradycyjnie rozegrany zostanie odcinek uliczny w Rzeszowie, który zawsze przyciąga tysiące kibiców.

- Rajd Karkonoski przyniósł nam wielkie emocje i oby ich nie zabrakło w Rzeszowie! – mówi Tomek Kuchar. Startuje aż siedem Peugeotów S2000, do tego niesamowite w tym roku N-ki, bo nie tylko magiczny Bryan, ale także piekielnie szybki pierwszego dnia Karkonoszy „Bęben”, oraz „Kajto”, który wygrał Elmot. To naprawdę może być najciekawszy rajd sezonu. Oby tylko pogoda dopisała, bo o tyle o ile dla nas zawodników nie ma to większego znaczenia - wszyscy mamy równe szans -, o tyle dla kibiców i dziennikarzy będzie milej śledzić tak zacięte zmagania przy pięknej słonecznej pogodzie. Życzę naszym wszystkim konkurentom powodzenia i oby kwestia rozstrzygnięcia wyników rajdu wyjaśniła się w bardzo zaciętej, ale sportowej rywalizacji, tak jak miało to miejsce w Jeleniej Górze.

Po rajdzie w Karkonoszach Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski awansowali w klasyfikacji generalnej RSMP na drugie miejsce, a w klasie Super 2000 - na pierwsze. Peugeot jest pierwszy w punktacji Producentów, a Peugeot Sport Polska Rally Team – pierwszy (ex aequo) w gronie Zespołów Sponsorskich. Różnice w czołówce są jednak nieznaczne, a przecież - w myśl tegorocznego regulaminu - każdy etap zawodów liczony jest osobno.

Do udziału w Karpackie 18. Rajdzie Rzeszowskim zgłosiło się aż 68 załóg. Zawody stanowią bowiem nie tylko rundę RSMP, ale także 5. i 6. rundę Mistrzostw Słowacji, Obsada jest więc dodatkowo bardzo silna, a rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco!

Podobnie jak w poprzednich zawodach – w Karkonoszach – w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski wystartuje pięć samochodów Peugeot 207 Super 2000 (poza Tomkiem i Danielem: Michał Sołowow, Leszek Kuzaj, Maciej Oleksowicz i Szymon Ruta). W dwóch dalszych zobaczymy załogi zagraniczne (Josef Beres i Lukas Lapdavsky). Reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team tym razem otrzymali dopiero dziesiąty numer startowy.

Start honorowy do rajdu nastąpi w czwartek, 6 sierpnia o godzinie 20.00 na rynku w Rzeszowie. Ściganie rozpocznie się następnego dnia o 10.43 na trudnej i długiej (21,79 km) trasie niedaleko w Lubenii. Na metę pierwsza załoga wjedzie w sobotę, 8 sierpnia ok. godziny 17-tej.

Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team sponsorowany jest przez firmy: PEUGEOT POLSKA, TOTAL, LOCTITE, LUK, MICHELIN, DEKRA, HARVEST, PRO JOB.

Patronat Medialny: Auto Świat, Gentleman.