Niestety pogoda w niedziele również nie rozpieszczała zawodników i kibiców, którzy przybyli na przedostatnia rundę tegorocznych Mistrzostw Polski w rallycrossie. Było zimno, choć na szczęście nie padał deszcz...

Lider klasyfikacji Mistrzostw Europy, trzynastokrotny triumfator cyklu Kenneth Hansen (Citroën C4) i tym razem nie wygrał w Słomczynie. Odniósł jednak sukces, bowiem okazał sie lepszy (choć tylko o jedno miejsce) od swojego najgroźniejszego rywala, Ludviga Hunsbedta (Volvo S40 T16).

Tym samym Szwed powiększył przewagę nad Norwegiem do jedenastu punktów, ale kto zostanie czempionem kontynentu okaże sie jednak dopiero podczas ostatniej rundy w Niemczech.

W dywizji 1 zwyciężył Sverre Isachsen (Ford Focus).

Marcus Grönholm (Ford Fiesta) nie zdołał zakwalifikować się do finału B. W finale C Fin zajął w drugie miejsce za Pavlem Koutnym (Ford Fiesta). ostatecznie były rajdowy Mistrz Świata sklasyfikowany został na dwunastym miejscu. Jednak jego Przyjazd do Polski był bez wątpienia wydarzeniem imprezy!

W dywizji 1A lider klasyfikacji Jussi Pinomäki (Renault Clio) nie miał sobie równych. Olivier Bossard (Citroën C2) był jednak trzeci i zachował szansę na tytuł. Francuz traci do Fina 16 punktów.

Piotr Tyszkiewicz (Volkswagen Polo) zajął drugie miejsce w finale B. Piaty był Tomasz Nowak (Skoda Fabia), który zakwalifikował sie jako zwycięzca finału C.

W dywizji 2 trzecią pozycję zajął Łukasz Tyszkiewicz (Opel Astra), a ósmą - Adam Kozak (Renault Clio).

W RC Cup pojedynek o pierwsza lokatę stoczył Łukasz Zoll (BMW 318is), ale ostatecznie był drugi. Wygrał SzwedPer Niklas Loov (Citroën Xsara).

Miejsca pozostałych Polaków: 5 - Andrzej Grigorjew (Seat Ibiza), 7 - Patrycja Stępniewska (BMW E36), 8 - Mateusz Ludwiczak (BMW E36).

Zawody w Słomczynie były bardzo udane, choć wszystkim popsuła szyki pogoda.

Zdjęcia: teamrs.aeston.no

Wyniki

Czołówka klasyfikacji Mistrzostw Europy

DYWIZJA 1MiejsceKierowca Punkty1. Kenneth Hansen 1512. Ludvig Hunsbedt1403. Sverre Isachsen123DYWIZJA 1AMiejsceKierowca Punkty1. Jussi Pinomäki 1672. Olivier Bossard1513. Zdenek Cermak115DYWIZJA 2MiejsceKierowca Punkty1. Tomas Kotek 1652. Roman Castoral1603. Derek Tohill117RX CUPMiejsceKierowca Punkty1. Michaël De Keersmaecker 1542. Jos Sterkens1393. Per Niklas Lööv116