Po sierpniowej wygranej w Londynie, 18-letni Levi „Rubber Kid” Sherwood (NZL) przez wielu typowany był do zdobycia mistrzowskiego tytułu w walce przeciwko Villi i Adamsowi w Rzymie. Jednak na początku września Sherwood zaliczył poważny upadek w Los Angeles, po tym jak przed oddaniem skoku w jego motocyklu wyskoczył bieg. Efekt: złamana prawa kość udowa i zwichnięty lewy nadgarstek. Kontuzja oznacza, że najlepszy w karierze młodego Nowozelandczyka sezon niespodziewanie się zakończył.

Pech Sherwooda sprawił, że szansę na tegoroczny tytuł ma tylko dwóch zawodników. Andrè Villa przez cały rok prowadził w klasyfikacji generalnej. Norweg triumfował podczas przystanku otwierającego sezon w Mexico City (MEX), ale od tamtej pory nie udało mu się odnieść zwycięstwa. W Londynie miał szansę na zapewnienie sobie mistrzowskiego tytułu, ale niefortunnie zakończył zawody na zaledwie dziewiątej pozycji. Natomiast Adamsowi nie udało się w tym sezonie zwyciężyć, ale jego konsekwentnie dobre starty sprawiły, że przed finałem dzieli go od Villi zaledwie 5 punktów.

Niestety w na stadionie Flaminio w Rzymie nie wystartuje Robbie „Maddo” Madison, który upadł podczas treningu w USA i złamał rękę.

Światowa Seria Red Bull X-Fighters zawita na włoską ziemię po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii zawodów, a bilety na Stadio Flaminio zostały już dawno całkowicie wyprzedane. Fani, którym nie udało się zdobyć biletów na wielki finał, będą mogli śledzić akcję na żywo na www.redbullxfighters.com

Foto: Auto Świat
Red Bull X-Fighters 2010: pojedynek gladiatorów w Rzymie