Renault uruchomiło nową stronę internetową, przybliżającą internautom ideę Renault eco2 – samochodów ekonomicznych i ekologicznych.

Strona www.renault-eco2.com/pl powstała dzięki zaangażowaniu koncernu Renault w działania związane z ochroną środowiska naturalnego.

Przybliża ona również zobowiązanie Renault, które brzmi Jak najmniej śladów niszczącego wpływu na środowisko. Na stronie można też poznać odpowiedzi na ciekawe pytania związane z emisją dwutlenku węgla, recyklingiem i efektem cieplarnianym.

Odwiedzający stronę znajdą też porady dotyczące ekologicznego sposobu prowadzenia samochodu.

W akcję Renault włączyła się znana na całym świecie żeglarka Ellen MacArthur, która zaangażowała się w działania na rzecz ochrony środowiska i wspiera program Renault eco2.

Obecnie już 15 samochodów z gamy Renault spełnia wymagania znaku Renault eco2. Auta oznaczone tym symbolem spełniają trzy kryteria środowiskowe: są produkowane w zakładach posiadających certyfikat ISO 14001, ich emisja CO2 jest niższa od 140 g / km lub są one napędzane biopaliwem, a po wycofaniu z eksploatacji 95 procent ich masy nadaje się do wtórnego wykorzystania i dodatkowo minimum 5 procent ogólnej masy użytych w nich tworzyw pochodzi z recyklingu.