W piątek w siedzibie GITD w Warszawie zorganizowano spotkanie edukacyjne online z seniorami, w ramach realizacji nowego programu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla każdego". Spotkanie poprzedził briefing prasowy.

"Z danych policji za 2021 rok wynika, że osoby powyżej 60. roku życia były najczęstszą grupą uczestniczącą w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym. To blisko 30 proc. z ogółu osób, które zginęły w wypadkach" — powiedział główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.

Podkreślił, że nowy projekt wpisuje się w program narodowego bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2021-2030. "W trakcie spotkań z seniorami chcemy przekazywać informacje o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego" — wskazał Gajadhur. "Chcemy informować o konieczności korzystania z elementów odblaskowych. Będziemy pokazywali, jak zachowuje się pojazd na drodze przy różnej prędkości i różnych warunkach atmosferycznych" — zapowiedział.

Zachęcił wszelkie instytucje, które zajmują się aktywizacją seniorów, do kontaktu z GITD w celu organizacji kolejnych spotkań edukacyjnych. "Mamy nadzieję, że seniorzy będą aktywnie uczestniczyć w tych spotkaniach" — zaznaczył Gajadhur.

(PAP)