Na zbudowanie tego niepowtarzalnego modelu, 17 i 18-letni uczniowie poświęcili ponad półtora tysiąca roboczogodzin, co najlepiej ukazuje ich zapał do pracy. Zbudowanie własnego samochodu jest nie tylko wielką atrakcją dla uczniów, ale i reklamą dla działań Skody, która poprzez prowadzoną przez siebie szkołę wspiera najlepszych, przyszłych inżynierów w Czechach.

Skoda Element bazuje na seryjnym modelu Citigo. Jak przystało na plażowe buggy, nie ma on drzwi, okien, a liczbę miejsc siedzących ograniczono do dwóch przednich. Pod maską pracuje silnik elektryczny o mocy 82 KM. Uczniowie całkowicie przeprojektowali także kabinę.

Prace nad projektem zaczęły się jesienią 2016 roku od pierwszych szkiców. Od stycznia tego roku młodzi ludzie z różnych specjalizacji pracowali nad samochodem nie tylko nad kartkami papieru i komputerami, ale również przy podnośnikach, spawarkach i skrawarkach. Obcięcie dachu wymusiło przeprojektowanie boków samochodu i zbudowanie pokrywy bagażnika. Najtrudniejszym zadaniem było stworzenie poszczególnych części karoserii.

Czekamy na wasze opinie o Skodzie Element. Możecie je zamieścić w komentarzach.