Jest to także doskonałe „przedszkole” dla wszystkich którzy marzą by pójść w ślady Valentino Rossiego.

W wyścigach we wszystkich klasach udział wzięło łącznie około 35 zawodników w tym goście z Niemiec. Zawodnicy zmagali się w klasach 1, 2, 3 i nowym pucharze markowym ZIPP.

Po uroczystym otwarciu zawodów w pierwszym wyścigu zobaczyliśmy na linii startu połączone klasy 1 i 2. Interesującą walkę na dystansie siedmiu okrążeń o pierwsze miejsce w klasie 1 (skutery o pojemności 50 cm3, wiek zawodników 10 do 15 lat) stoczyli między sobą Mikołaj Wache i Denis Chadrysiak. Zwyciężył Mikołaj, a Denis musiał zadowolić się drugim miejscem, podczas jednak drugiego wyścigu zrewanżował się rywalowi i przyjechał pierwszy na metę. On również zdobył puchar zapierwsze miejsce w oficjalnych wynikach zawodów.Trzecie miejsce w obydwu wyścigach należało do Szymona Kaczmarka reprezentującego barwy Automobilklubu Wielkopolski.

W 2 klasie (skutery o poj. 50 cm3, wiek od 10 lat) bardzo piękną walkę o najwyższy stopień na podium stoczył Jakub Wróblewski wygrywając oba wyścigi,drugie miejsce zajął Jakub Sudoł, a trzecie należało do Pawła Kmieciaka. W tej klasie startowała przedstawicielka płci pięknej Małgorzata Mieloch zajmując czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji. Cała czołówka klasy 2 to zawodnicy Automobilklubu Wielkopolski.

Jakub Sudoł (Automobilklub Wielkopolski) okazał się zdecydowanym zwycięzcą klasy ZIPP, wygrał pewnie oba wyścigi prowadząc od startu do mety. Nie dał szans na wyprzedzenie rywalom. Szymon Kaczmarek (Automobilklub Wielkopolski) jak i Jakub Wieczorek musieli podzielić się między sobą drugim i trzecim miejscem w ogólnej klasyfikacji. W pierwszym wyścigu 2 miejsce zajął Jakub, a Szymon trzecie, natomiast w drugim wyścigu Szymon był drugi, a Jakub trzeci.

Przedstawiciel ZIPP – Robert Żarkowski zapewnił, iż dokona wszelkich starań, by w przyszłym roku Puchar ZIPP był najliczniej obsadzoną klasą.

W ostatnim wyścigu II rundy zobaczyliśmy klasę 3 (skutery o pojemności 70cc, wiek zawodników pow. 15 lat).Najszybsze skutery ścigały się na dystansie 9 okrążeń. Na polach startowych stanęło 9 maszyn, wśród nich trzy z niemieckimi zawodnikami.W obu wyścigach zobaczyliśmy pasjonującą walkę o czołowe lokaty. Zażarty pojedynek o pierwsze miejsce stoczyli między sobą Szymon Rajczak (Automobilklub Wielkopolski) i Jerzy Mieloch junior (Automobilklub Wielkopolski).

Mimo, iż Jerzy prowadził przez kilka okrążeń zarówno w pierwszym jak i drugim wyścigu,to Szymon wykorzystał skutecznie błędy Jurka. Po objęciu prowadzenia mimo kilkukrotnych ataków Mielocha juniora Szymon Rajczak wygrał oba wyścigi.

Równie ciekawą walkę mogliśmy podziwiać o trzecie miejsce na podium, gdyż nasi zachodni sąsiedzi za punk honoru przyjęli sobie powrót do domu z pucharem. Po zajęciu czwartego miejsca w pierwszym wyścigu Jens Hillekum (Niemcy) w drugim pokonał Jakuba Wróblewskiego i w oficjalnych wynikach zawodów zajął trzecie miejsce.Puchary w tej klasie wręczał m.in. przedstawiciel Europejskiej Federacji Motocyklowej Gilbert Gontier (Francja).

Kolejna runda skuterów odbędzie się 26 maja w Radomiu.

Dziękujemy za realcję Teresie Cichackiej z Biura Prasowego Automobilklubu Wielkopolskiego.