Przeżyłeś kiedyś dachowanie lub czołowe zderzenie? Jeśli tak, wiesz jak bardzo ryzykowałeś swoim życiem i zdrowiem. Jeśli nigdy nie postawiłeś się w sytuacji tak wielkiego zagrożenia, ale zdarza ci się szarżować za kierownicą, przyjdź i na własnej skórze sprawdź, co może ci się przytrafić. Zbliża się finał Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa. 25 czerwca w Parku Szczęśliwickim w Warszawie czekają na Ciebie m.in. symulatory zderzeniowe i dachowania.

Zapraszamy na piknik edukacyjny Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa, akcji społecznej, która ma na celu zjednoczenie jak największej ilości Polaków w walce o bezpieczne drogi. Finałowy piknik akcji odbędzie się podczas "Weekendu bez Ofiar" tj. w dniach 25- 26 czerwca.

Podczas całodziennego pikniku w Parku Szczęśliwickim będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, przetestować symulatory: dachowania, zderzeniowy, jazdy samochodem osobowym, a także ciężarówką i motocyklem.

Partnerem Pikniku jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Przez dwa dni będzie można odwiedzać specjalnie rozstawiony namiot Lotniczego Pogotowia i dowiedzieć się o codziennej pracy ratowników medycznych podczas akcji ratowniczych. Dodatkowo w niedzielę na terenie Parku Szczęśliwickiego wyląduje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będzie można z bliska przyjrzeć się maszynie, która na co dzień uczestniczy w akcjach ratujących ludzkie życie.

Karambol w Załuskach - 16 rannych

Specjalne atrakcje przewidziano dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym i zdać egzamin na "prawo jazdy dla maluchów". Twarze najmłodszych zostaną także pomalowane w kolorowe znaki drogowe. Wszystkich uczestników pikniku zapraszamy na przejażdżkę gokartami, obejrzenie prezentacji sprzętu Straży Pożarnej oraz Policji, a także wjazd kolejką pneumatyczną na Górkę Szczęśliwicką.

W niedzielę przedstawiciel organizatora Narodowego Testu Bezpieczeństwa Drogowego poinformuje o przebiegu dostępnego na stronie www.drogikierowco.pl Narodowego Testu Bezpieczeństwa Drogowego. Dowiemy się m.in. ile osób podjęło wyzwanie i czy sprawdzeniem swoich umiejętności bardziej zainteresowani byli młodzi czy też doświadczeni kierowcy.

O krok od "czołówki" - zobacz nagranie:

Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa "Weekend bez Ofiar“ jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Główna Policji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego.  Patronat honorowy objął Minister Infrastruktury. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne.