Maciej Steinhof piąty i siódmy w VW Polo Cup

Uczestnicy Volkswagen Polo Cup rozegrali dwa wyścigi.

W pierwszym wyścigu w Oschersleben, nasz jedyny reprezentant Maciej Steinhof- w swoim drugim występie w cyklu - zajął (ponownie) piąte miejsce.

Najszybszy okazał się reprezentujący Niemcy, Alexander Rambow.

Kolejne miejsca zajęli: Niclas Olsson (strata 3,542 sek.), Andreas Simonsen (5,813 sek.), Shane Williams (9,837 sek.) i Maciej Steinhof (10,122 sek.).

W drugim wyścigu rywalizacja o zwycięstwo była bardziej zacięta. Ostatecznie wygrał startujący z szóstego pola Shane Williams. Drugi na mecie Andreas Simonsenb stracił zaledwie 0,104 sekundy!

Siódmego na mecie Maćka (strata 8,622 sek.) wyprzedzili jeszcze Sebastian Voges (1,348 sek.), Alexander Rambow (1,704 sek.), Stefan Kolb (5,931 sek.) i Jörg Schriek (6,509 sek.).

Polak zajmuje nadal piątą pozycję w klasyfikacji pucharu.

Klasyfikacja Volkswagen Polo Cup: Shane Williams - 94 pkt., Alexander Rambow - 88 pkt., Andreas Simonsen - 88 pkt., Sebastian Voges - 66 pkt., Maciej Steinhof - 60 pkt.

Udany występ Daniela Chwista

Wnuczek Sobiesława Zasady po udanym występie w Rajdzie Krakowskim startował w Hessen Rallye Vogelsberg.

Daniel jadący z Ryszardem Ciupką w Subaru Imprezie spisał się w swoim zagranicznym debiucie bardzo dzielnie - zajął w silnej konkurencji trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej (strata 7.52,4 min.) i ósme w grupie N.

Rajd wygrali Erik Wevers i Jalmar van Weeren (Ford Focus RS WRC).

Za niemi, ze stratą 16,3 sekundy uplasowali się Mark van Eldik i Michel Groenewoud (Subaru Impreza WRC), a trzecią pozycję zajęli Sandro Wallenwein i Pauli Zeitlhofer (Subaru Impreza WRX STi).

O końcowych wynikach zadecydowało spóźnienie na PKC Marka van Eldika. Holender po zsumowaniu czasów OS-owych był najlepszy, ale został ukarany 20 sekundami.

W rajdzie nie wystartowali Leszek Kuzaj i Craig Parry, którzy podczas testów przed zawodami poważnie rozbili Skodę Fabię WRC, nie trafiając w mostek.

Klasyfikacja Euro Rally Challenge: Mark van Eldik - 18 pkt.,Erik Wevers - 16 pkt.,Harry Kleinjan - 13 pkt.

Damian staranowany

W pierwszym wyścigu Damian Sawicki, który wystartował z ósmego pola, dojechał do mety na wysokim, czwartym miejscu (strata 3,034 sek.) w Seta Leon Supercopa w Oschersleben.

Polaka wyprzedzili Marin Colak, Nicki Thiim (0,592 sek.) oraz Jimmy Johansson (1,114 sek.).

W drugim wyścigu Damian Sawicki zakończył swój udział w zawodachjuż na pierwszym zakręcie! W startującego z trzeciego pola Seata Leona naszego reprezentanta wjechał Jimmy Johansson. Szwed został wykluczony, ale dla Damiana to niewielka pociecha...

Wygrał Heiko Hammel.

Damian zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji cyklu.

Wyniki pierwszego wyścigu w Oschersleben

1. Marin Colak - 30.11,492 min.2. Nicki Thiim - strata 0,592 sek.;3. Jimmy Johansson - 1,114 sek.;4. Damian Sawicki - 3,034 sek.;5. Heiko Hammel - 4,420 sek.;6. Jimmy Johansson- 8,475 sek.

Drugi wyścig

1. Heiko Hammel - 29.56,092 min.;2. Nicki Thiim - strata 0,955 sek.;3. Marin Colak - 3,452 sek.;4. Christoffer Nygaard - 17,146 sek.;5. Christoffer Nygaard - 17,645 sek.;6. Felipe Fernandez Laser - 19,923 sek.

Klasyfikacja Seat Leon Supercopa

1. Nicki Thiim - 75 pkt.;2. Marin Colak - 64.;3. Heiko Hammel - 45.;4. Jimmy Johansson - 44.;5. Jimmy Johansson - 37.;6. Christoffer Nygaard - 31.;7. Christoffer Nygaard - 23.;8. Damian Sawicki - 17 pkt.

Jan Kopecký daleko

Josef Petak i Libor Joska (Peugeot 207 Super 2000) okazali sie najlepsi w Böttcher Rally, pierwszej rundzie Mistrzostw Czech w rallysprincie.

Drugie miejsce zajęła kolejna załoga w modelu 207 S2000 - Roman Odlożilik i Pavel Odlożilik (strata 13,0 sek.), a trzecie Josef Semerad i Roman Niemetz w Mitsubishi Lencerze Evo IX. (19,4 sek.).

Dziewiątą pozycję zajęli Jan Kopecký i Miroslav Slambora w Skodzie Fabii Kit Car (1.31,6 min.).

Guy Wilks zwycięża w Wielkiej Brytanii

Guy Wilks i Phil Pugh (Mitsubishi Lencer Evo IX) zwyciężyli w Pirelli International Rally pierwszej rundzie Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Drugie miejsce zajęli Juho Hänninen i Mikko Markkula (Mitsubishi Lancer Evo IX - strata 1.05,5 min.), a trzecie David Higgins i Ieuan Thomas (Subaru Impreza - 2.40,8 min.).

Nasi ponownie w NEC

Jakub Giermaziak i Mateusz Adamski wystartują ponownie w Northern European Cup w Formule Renault 2000. Mistrzostwa rozpoczyna Jim Clark Revival na Hockenheimringu (26 - 27 kwietnia), a w sumie odbędzie się osiem podwójnych rund.

Giermaziak jeździ nadal w Motopark Academy, zaś Adamski - w MP Motorsport.

Zespoły przygotowujące się do Eurocupu Formuły Renault 2000 już testowały na torze Paul Ricard. W niedzielę Kuba Giermaziak uzyskał siódmy czas w gronie 41 kierowców!