Żyjemy coraz szybciej. Mamy coraz mniej czasu. Do domu wracamy coraz później. Nierzadko w drodze z pracy stoimy w korkach i często zdarza się, że zanim dojedziemy na miejsce, wszystkie sklepy w okolicy są już zamknięte. Ileż to razy, wracając późnym wieczorem, zastanawialiśmy się, gdzie o tej porze uda się nam kupić produkty na kolację czy coś do picia? Jeśli dołożymy do tego większość niedziel, kiedy nie możemy zrobić zakupów, sytuacja zaczyna robić się, delikatnie mówiąc, nieciekawa. Czasami naprawdę nie ma gdzie zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy. Czy zatem nie ma innego wyjścia, niż tylko przeczesywać okolicę w poszukiwaniu, jakimś cudem, czynnego sklepu? Niekoniecznie, bo rozwiązanie tak naprawdę jest pod ręką. To stacja benzynowa, którą mamy zazwyczaj w okolicy.

 Foto: Shell

 Jeszcze nie tak dawno pojawialiśmy się na nich, tylko po to, aby napełnić zbiornik paliwa. Dziś stały się miejscami, gdzie coraz więcej z nas – przy okazji tankowania i nie tylko – robi na niej mniejsze lub większe zakupy. Są także receptą na nieczynne sklepy – miejscami, gdzie o każdej porze możemy kupić najpotrzebniejsze rzeczy. Czy to podczas przerwy w wakacyjnej podróży, czy późno wieczorem, czy też w niedzielę, kiedy większość sklepów jest pozamykana. Nieważne, czy potrzebujemy akurat środka na ból głowy, czy ulubionego napoju, na stacji znajdziemy to bez problemu, o każdej porze dnia i nocy.

 Stało się to zupełnie naturalnie, bo naprzeciw współczesnemu trybowi życia, który – czy to się nam podoba, czy nie – jest coraz szybszy i niestety nie zostawia nam zbyt wiele wolnego czasu, wychodzą wielkie marki paliwowe, oferując w swoich punktach o wiele więcej niż paliwo i gadżety do auta. Na stacjach obecnie można kupić nie tylko produkty pierwszej potrzeby, lecz także zrobić zakupy, napić się pysznej kawy i smacznie zjeść, a na koniec wyjechać z myjni czystym samochodem.

 Foto: Shell

Niektóre sieci oferują swoim klientom jeszcze więcej. Liczyć można na przykład na programy lojalnościowe, w ramach których za zrobione zakupy i zatankowane paliwo otrzymujemy specjalne punkty. Wystarczy mieć przy sobie kartę Shell ClubSmart, którą możemy otrzymać na każdej stacji Shell, a następnie zarejestrować ją na stronie www.shellsmart.com! Od tego momentu, przy każdej wizycie na stacji za wydane pieniądze otrzymujemy punkty, które następnie można wymienić na cały wachlarz produktów – od kawy, hot doga, przez rozmaite akcesoria, takie jak samochodowe ładowarki, zestawy narzędzi, zabawki dla dzieci, aż po sprzęty AGD, sprzęt elektroniczny i smartwatch. Tak zdobyte punkty Shell ClubSmart można również wymienić na rabaty na paliwo, dzięki którym tankowanie jest tańsze o 12 gr/l paliwa podstawowego lub nawet 25 gr/l Shell V-Power.

 Foto: Shell

Co więcej, od 5 sierpnia 2019 r. na wybranych stacjach Shell została wprowadzona nowa metoda płatności Points to cash. Wystarczy być posiadaczem karty Shell ClubSmart oraz mieć zarejestrowaną kartę, aby otrzymać możliwość płatności zebranymi punktami na stacjach Shell za paliwo, myjnię, zakupy i produkty deli by Shell. Każde uzbierane 100 punktów to 1 zł mniej za wymienione produkty i usługi. Od teraz każda ekscytująca podróż to dodatkowe oszczędności. Szczegóły oferty, regulamin oraz lista stacji znajdują się na stronie: www.shellsmart.com.