est to motocykl austriackiej firmy KTM, największego europejskiego producenta motocykli i jednej z największych tego typu firm na świecie. Tym samym dowiedzieliśmy się, że Błażusiak zdecydował się podpisać kontrakt z firmą KTM i będzie reprezentował jej barwy.

- Po wygraniu zawodów Erzbergrodeo w Austrii otrzymałem propozycję od wszystkich liczących się producentów. Wybrałem KTM, ponieważ oferta Austriaków była najlepsza, poza tym to na ich maszynie zwyciężyłem w Erzbergrodeo - powiedział 24-letni Tadeusz Błażusiak. Mój kontrakt opiewa do 31 grudnia 2009 roku. Jeszcze w tym sezonie wystartuję w zawodach enduro w Europie i Stanach Zjednoczonych. Teraz mam zbierać doświadczenie, a walczyć o wysokie miejsca mam w przyszłym sezonie. Firma KTM przygotuje motocykl specjalnie dla mnie, na razie trenuję maszyną seryjną. Wybrałem model z silnikiem dwusuwowym, gdyż na takich jednostkach napędowych startowałem w trialu i jestem do nich przyzwyczajony. Za parę dni jadę do Włoch, do działu sportu KTM, by pracować nad nowym motocyklem. Cały czas uczę się enduro, gdyż dotychczas startowałem w trialu. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie. Przechodząc do enduro rezygnuję ze startów w mistrzostwach świata w trialu motocyklowym. Zamierzam skupić się wyłącznie na nowej dyscyplinie. W przyszłości myślę też o starcie w Rajdzie Dakar, ale to na razie dopiero plany KTM i moje.

Plan startów Tadeusza Błażusiaka w sezonie 2007 w zespole KTM:

08.09 - German Cross Country;15.09 - Silz Crazy Eddy Endurocross (Francja);22.09 - Mattighofen (Austria);13.10 - Genrman Enduro w Zschopau;17.11 - Maxxis Endurocross w Las Vegas;02.12 - Endurocross Barcelona;07.12 - Last Man Standing w Teksasie;16.12 - Endurocross w Monachium.