Zmodernizowany Mercedes-Benz W204 trafi do pierwszych użytkowników w marcu 2011 roku. Zmiany designu nawiązują do już wcześniej znanych elementów z innych modeli. Nowa jest przednia pokrywa silnika, która została wykonana z aluminium, zmienił się kształt przedniego zderzaka, który otrzymał pas diod do jazdy dziennej oraz nowe przednie reflektory. Zmiany inspirowane są faceliftingiem klasy CL.

W tylnej części nadwozia nieznacznie zmieniła się optyka świateł zespolonych oraz pojawił się nowy zderzak. We wnętrzu pojazdu mamy zmodyfikowaną deskę rozdzielczą oraz za dopłatą nowy wielofunkcyjny system Comand.

Wersja usportowiona Avantgarde otrzyma koło kierownicy z klasy CLS. Do elementów bezpieczeństwa producent dołożył m.in. Attention Assist oraz możliwość łączenia się z Internetem w czasie jazdy.

W czerwcu 2011 roku w C 250 CDI 4Matic pojawi się zmodernizowana przekładnia 7G-Tronic Plus, którą sukcesywnie otrzymają wszystkie Mercedesy klasy C z automatyczną przekładnią. Standardem będzie system Strat-Stop, bezpośredni wtrysk paliwa i wydłużone przełożenia. Pozwoli to na uzyskanie mniejszego zużycia paliwa.

C 220 CDI z manualną przekładnią będzie średnio zużywał 4,4 l/100 km, a więc o 0,4 l mniej niż dotychczas. Sześciocylindrowy C 350 CGI otrzyma 10 kW więcej mocy i będzie miał obecnie 225 kW (306 KM), ale jego średnie zużycie paliwa spadnie o 1,5 l/100 km, czyli do 6,8 l/100 km.

W Niemczech będzie można zamawiać nowy model Mercedesa już od 10 stycznia 2011 roku.